Prowadzący – na podstawie przeprowadzonych szkoleń, audytów oraz legalizacji pobytu i pracy obcokrajowców w Polsce – przygotował nowy program szkolenia, który ma na celu wyjaśnienie czy i jakie dokumenty muszą przygotować i przechowywać podmioty legalizujące zatrudnienie cudzoziemców w Polsce. Omówione zostaną obowiązki wobec urzędów w trakcie procedur legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców. Ponadto wyjaśnione będą kwestie RODO, przechowywania, tłumaczenia dokumentów w procesie zatrudnienia obcokrajowców, pracy tymczasowej oraz outsourcingu. Dodatkowo w związku ze zbliżającym się terminem uchylenia regulacji „covidowych” szkolenie ma na celu wyjaśnić procedurę pobytową cudzoziemców w zależności od obywatelstwa, celu pobytu oraz sytuacji osobistej, rodzinnej lub zawodowej.
Wobec podmiotów zatrudniających cudzoziemców zwolnionych z obowiązku uzyskania zezwolenia na pracę, wykonujących pracę na podstawie powiadomień, oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy, zezwoleń na pracę oraz zezwoleń na pobyt i pracę, ustawodawca nałożył – często bez jasnych i klarownych podstaw – wiele obowiązków. Ponadto w przypadku zatrudnienia obywateli Ukrainy niezbędne jest przechowywanie dokumentacji pozwalających na zweryfikowanie statusu pobytowego oraz ustalenia przyjętego schematu zatrudnienia.
Program uwzględnia wszystkie zmiany wprowadzone w 2022 r. i 2023 r. oraz stanowiska Urzędu Do Spraw Cudzoziemców, Ministerstwa ds. Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Straży Granicznej. Podczas szkolenia prowadzący odpowie na pytania uczestników oraz przedstawi sprawdzone metody postępowania zgodnego z obowiązującymi regulacjami honorowanymi przez Państwową Inspekcję Pracy oraz Straż Graniczną.
Chcesz się dowiedzieć m.in:
program szkolenia:
Prawnik, posiada 15 letnie doświadczenie w Państwowej Inspekcji Pracy, przez ponad 11 lat w Państwowej Inspekcji Pracy odpowiedzialny za planowanie i rozliczanie kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. Przez 15 miesięcy kierował sekcją kontroli legalności zatrudnienia. Przygotowywał stanowiska PIP oraz SG w zakresie kontroli legalności zatrudnienia. Przygotowywał wnioski legislacyjne oraz opiniował projekty aktów prawnych dot. zatrudnienia cudzoziemców. Przeprowadził kilkaset kontroli PIP z zakresu legalności zatrudnienia cudzoziemców. Na podstawie programów autorskich przeprowadził kilkaset szkoleń z zakresu zatrudnienia cudzoziemców zarówno polskich przedsiębiorców jak i międzynarodowych koncernów, m.in. dla przedsiębiorców, pracodawców, agencji zatrudnienia, menagerów. Uczestnik i wykładowca wielu szkoleń, warsztatów, konferencji, w tym międzynarodowych dotyczących legalności zatrudnienia cudzoziemców. Biegły sądowy z zakresu legalności zatrudnienia cudzoziemców wpisany na listę biegłych Sadu Okręgowego w Katowicach.
04/10/2023
Szkolenie w formie webinarium – wirtualnego szkolenia nadawanego na specjalnie przygotowanej platformie. Uczestnicy będą na żywo brali udział w szkoleniu z możliwością zadawania pytań na czacie. Podczas szkolenia poza widokiem wykładowcy będzie również dostępna tablica multimedialna, oraz prezentacja/materiały którymi będzie zarządzał prelegent.
Krótki film przedstawiający sposób realizacji szkoleń webinarowych:
Czas trwania: 09:00-14:30.
Każdy uczestnik otrzyma link do platformy na której należy dokonać rejestracji zgodnie z danymi przesłanym w formularzu zgłoszeniowym.
Przykładowe opinie o naszych szkoleniach webinarowych:
📌„Państwa szkolenie elearningowe, w którym uczestniczyłam było dobrze zorganizowane, prowadzący świetnie przekazywał swoją wiedzę i odpowiadał na mnóstwo zadawanych mu pytań. Z chęcią skorzystam z tej formy kursów/ szkoleń, bo mimo, że pierwszy raz korzystałam z webinara, to sposób takiego szkolenia jest dla mnie inną, aczkolwiek tak samo ciekawą formą, jak szkolenie face to face.”
📌„Jeżeli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania z zakresu podatków zapraszam na szkolenia EDUTAG – tutaj wszystko staje się jaśniejsze ”
📌„Zdecydowanie polecam, profesjonalna kadra i celujące wykonanie.”
340 zł + 23% VAT- os./dostęp
(dla jednostek sektora finansów publicznych istnieje możliwość wystawienia faktury „zw”)
Płatność na podstawie faktury z 7 dniowym terminem po szkoleniu.
Minimalne wymagania sprzętowe dla uczestników:
➡️ Przykładowy harmonogram szkolenia:
🕐08:00 – dystrybucja do uczestników materiałów szkoleniowych w formacie pdf
🕑09:30 – rozpoczęcie logowania przez uczestników (po zalogowaniu dostępna jest “poczekalnia” która w momencie startu przełączy się na pokój webinarowy)
🕒10:00 – Wykład cz I
🕓12:00 – Przerwa 30min☕️🍪
🕔12:30 – Odpowiedzi na pytania zadane na czacie, wykład cz II
🕕14:30 – Zakończenie szkolenia, odpowiedzi na przesłane pytania w trakcie drugiej części zajęć