Szkolenie prowadzone w formule warsztatowej. W jego trakcie nie będą omawiane wszystkie zasady rozliczania transakcji łańcuchowych, lecz dwa zagadnienia, które pomogą w samodzielnym rozliczaniu tego typu dostaw. Warsztaty są podzielone na dwie części.
W ramach pierwszej części przerobione zostaną przykłady rozliczania trójstronnych transakcji, w których strony stosują reguły Incoterms. W wielu sytuacjach, gdy transakcja przebiega wg takich reguł, możliwe jest prawidłowe ich rozliczenie bez znajomości szczegółowych przepisów o rozliczaniu transakcji łańcuchowych. Uczestnicy zapoznają się z takimi sytuacjami i otrzymają materiały w formie slajdów (ściągę), która będzie pomocą przy rozliczaniu tego typu dostaw.
W drugiej części omówione zostaną transakcje łańcuchowe, w ramach których realizowana jest sprzedaż konsumencka. Podatnicy stosują przeróżne modele dostaw, w ramach których można wymienić dropshipping, fulfillment. Dostawy są realizowane z Polski, innych państw UE albo spoza UE (np. Chin) bezpośrednio do konsumentów UE. Uczestnicy poznają najpopularniejsze modele takich dostaw ze wskazaniem ich skutków w podatku od towarów i usług.
Program szkolenia:
Doradca podatkowy i prawnik. Twórca bloga zrozumvat.pl zawierającego praktyczne materiały edukacyjne z zakresu VAT. Autor tradycyjnych publikacji prasowych (m.in. w Rzeczpospolitej oraz Rachunkowości – piśmie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce). Współautor książek o rozliczaniu VAT w nieruchomościach, w branży TSL oraz komentarzy do zmian. W ramach spółki Tributis Group doradza w podatku od towarów i usług. Doświadczony wykładowca w tematyce VAT.
28/11/2024
Szkolenie w formie webinarium – wirtualnego szkolenia nadawanego na specjalnie przygotowanej platformie. Uczestnicy będą na żywo brali udział w szkoleniu z możliwością zadawania pytań na czacie. Podczas szkolenia poza widokiem wykładowcy będzie również dostępna tablica multimedialna, oraz prezentacja/materiały którymi będzie zarządzał prelegent.
Krótki film przedstawiający sposób realizacji szkoleń webinarowych:
Czas trwania: 10:00-15:30.
Każdy uczestnik otrzyma link do platformy na której należy dokonać rejestracji zgodnie z danymi przesłanym w formularzu zgłoszeniowym.
Przykładowe opinie o naszych szkoleniach webinarowych:
📌„Państwa szkolenie elearningowe, w którym uczestniczyłam było dobrze zorganizowane, prowadzący świetnie przekazywał swoją wiedzę i odpowiadał na mnóstwo zadawanych mu pytań. Z chęcią skorzystam z tej formy kursów/ szkoleń, bo mimo, że pierwszy raz korzystałam z webinara, to sposób takiego szkolenia jest dla mnie inną, aczkolwiek tak samo ciekawą formą, jak szkolenie face to face.”
📌„Jeżeli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania z zakresu podatków zapraszam na szkolenia EDUTAG – tutaj wszystko staje się jaśniejsze ”
📌„Zdecydowanie polecam, profesjonalna kadra i celujące wykonanie.”
390 zł + 23% VAT – os./dostęp
(dla jednostek sektora finansów publicznych istnieje możliwość wystawienia faktury „zw”)
Płatność po szkoleniu na podstawie FV z 7 dniowym terminem
Minimalne wymagania sprzętowe dla uczestników:
➡️ Przykładowy harmonogram szkolenia:
🕐08:00 – dystrybucja do uczestników materiałów szkoleniowych w formacie pdf
🕑09:30 – rozpoczęcie logowania przez uczestników (po zalogowaniu dostępna jest “poczekalnia” która w momencie startu przełączy się na pokój webinarowy)
🕒10:00 – Wykład cz I
🕓12:00 – Przerwa 30min☕️🍪
🕔12:30 – Odpowiedzi na pytania zadane na czacie, wykład cz II
🕕14:30 – Zakończenie szkolenia, odpowiedzi na przesłane pytania w trakcie drugiej części zajęć